19 Haziran 2015 Cuma

Hassas Anne ile Adım Adım Blogger Buluşması

Geçtiğimiz hafta benim de atölye eğitmenliğini yaptığım Hassas Anne Etkinlik Merkezi'nde Adım Adım Blogger etkinliğindeydik.
Adım Adım ekibini misafir ettiğimiz bu güzel günde Adım Adım Gelişim Setleri hakkında çok güzel bilgiler aldık. 

Adım Adım Gelişim Setleri 9-48 ay arası  çocukların aylık gelişimlerine özel, Feriha Şenkaya DİLDAR (Pedagog,MS) önderliğindeki PSİ Aile ve Çocuk Merkezi uzmanları tarafından hazırlanmış , kitap üzerinde aktivite yapılabilen rehberler.
Adım Adım’ın her ayki gelişim seti içerisinde; çocukların ayına göre zihinsel, motor, duygusal/sosyal ve dil gelişimin gösteren “aylık gelişim tablosu”, bu gelişim alanlarını destekleyen aktiviteler ve aktivitelerin günlük hayata uygulama önerilerini içeren benzersiz İnteraktif Aktivite Kitabı bulunuyor. Her sayfası farklı aktivitelerden oluşuyor ve sayfanın yan tarafında ebeveyne bu aktivitelerin nasıl uygulanacağını bilgilendiriliyor.. Bunun yanı sıra aktivitelerde ihtiyaç duyulacak tüm  yardımcı materyaller de setin içerisinde bulunuyor. Zengin materyallerle zenginleştirilmiş bu setler bir harika.Ayrıca çocuklar için özel hazırlanmış müzikler, çocuk kitapları/ebeveyn kitapları ve ebeveyne özel makaleler de setin içerisinden çıkıyor.
Adım Adım, çocukların zihinsel, dil, motor, duygusal/sosyal gelişimini destekleiyor ve ay ay takip etme imkanı sunuyor. Ebeveyne rehberlik ediyor. Özellikle eve gelince çocuğumla ne yapabilirim diye düşünen çalışan anneler için yol gösterici,yardımcı bir set.Ayrıca çocuğunuzla daha kaliteli ve keyifli zaman geçirmek için harika bir fırsat.
Anneler sorularını sorarken biz de çocuklarla birlikte bir de atölye yaptık,minikler çok eğlendi.

Hassas Anne Etkinlik Merkezi için çok daha detaylı fotoğraflar ve bilgiler paylaşacağım. Ama şunu söyleyebilirim biz çocuklarla çok eğleniyoruz. Sizleri de atölyelerimize katılmak ve merkezimizi ziyaret etmek için bekleriz.

Hassas Anne Etkinlik Merkezi  

Çitlembik Mah. 9. Cad. No:13 Zekeriyaköy- Sarıyer  02122027704   

Instagram: @hassasanneetkinlikmerkezi  @hassasanne
Twitter: @HassasAnne
Hassasanne.com
Hassasanneetkinlikmerkezi.com

Adım Adım’ı www.adimadim.com sitesinden ya da 0850 325 51 11 no’lu çağrı merkezinden arayarak satın alabilir, siz de çocuğunuzun gelişiminde fark yaratabilirsiniz.Bir de çok güzel bir kampanya varmış, eğer Adım Adım annesi iseniz, www.adimadim.com sitesi üzerinden ya da 0850 325 51 11 no’lu çağrı merkezini arayarak 2 arkadaşınızı önerip, bu iki arkadaşınızın Adım Adım ailesine katılmasına vesile olabilirsiniz, böylece siz de hemen 1 aylık Adım Adım Gelişim Seti kazanabiliyorsunuz.

İnternet Sitesi: adimadim.com
 Facebook Sayfası: www.facebook.com/adimadim
 Instagram: @adimadimbuyuyoruz
 Twitter: @Adim_Adim

Ayrıca bu güzel günde bize harika kitap ayraçları hediye eden meleklerevinizde.com Nazlı'ya çok tesekkürler.
 
 İkramlarımız için melekeli.com.tr instagram @melekelicomtr çok teşekkürler. Her biri birbirinden harikaydı. 

2 yorum:

 1. Ne güzel bir yazı olmuş elinize sağlık. Bizde 1 yaşından itibaren Adım Adım setlerini kullanıyoruz. Size bir şey danışacaktım, tecrübelerinize dayanarak. 1 kızım var 26 aylık. Şuanda tek problemimiz yemek yemek. Şuana kadar beslenmesine çok önem verdik. Sağlıklı şeyler yedi hep çok şükür. 1,5 yaşına kadar da iyiydi. Ama yemeği yemekte yiyen, sonra başka tatları denemeye uzak bir çocuktu. Herşeyi ağzına sokup tadına bakmak istemez. Hep temkinli nedense :) Hatamız ise yemek yedirirken önüne oyalanıcak birşeyler verip, o oyalanırken yedirdik maalesef. Ama günlük tüm besinleri aldı. O kadar seminerlere gittim, okudum, araştırdım ama uygulama sıfır :( Neyse 2 yaşından sonra iştahı iyice azaldı. Çok çok az yiyor. Meyve olarak muzun dışında bir meyveyi eliyle tutup yemedi. O da nadir zamanlarda. Henüz kendi yemek istemiyor yemekleri. Bizde zorlamıyoruz, ne zaman isterse. Çok çok üzülüyorum. Şöyle iştahlı çocukları kıskandığım kadar hiçbir şeyi kıskanmadım inan �� 3 aydır hiç kilo almadı hatta. Dr umuz akışına bırakın diyor. Ama içim rahat değil. Anneye en büyük destek anne tecrübesidir düşüncesiyle size danışmak istedim. Ne yapmalıyım sizce? Çok teşekkürler. Sevgiler Serpil

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhaba serpil hanım
   okurken acaba Kayra dan mı bahsediyor dedim vallahi:)
   sizin 2 yasından sonra azalan istahınız bizde bir yasından beri yok(:meyve dısında yediği doğru dürüst bir şey yok.
   ben de sizin gibi birçok araştırma yaptım,seminere gittim ama yok,o kadar seçici bir çocuk ki.
   açıkçası bu konuda size tavsiye edebileceğim bir tecrübem yok:)
   sadece sizi çok iyi anlıyorum diyerek destek olabilirim:)
   sadece bu zaman içinde kendinizi yıpratmayın derim ben ,bu koduda cok ciddi problemler yasadım cünkü .artık takmıyorum baska çocuklarla kıyaslamıyorum,kafama takmamaya çalışıyorum,tek ümidim kreş:)
   umarım zamanla onlar da yeni tatlara acık olurlar ve bizi bu sıkıntıdan kurtarırlar.
   kolaylıklar diliyorum,sevgilerrrr

   Sil